Türk Hava Yolları’nın önemli iştiraklerinden Turkish Technic ve Turkish Habom; BOYSWEB’i tercih etti.

  1. Turkish Technic

Bakım, onarım ve varlık yönetim sisteminde tercihi BOYSWEB olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (THY Teknik A.Ş.), Türkiye’nin milli havayolu ve bayrak taşıyıcı şirketi olan Türk Hava Yolları’nın bakım, onarım ve modifikasyon (MRO) merkezidir. THY Teknik AŞ’nin tesisleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Atatürk Havalimanı’nda (IST), Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW), ve Ankara’nın Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) bulunmaktadır. Uluslararası marka ismi Turkish Technic kullanılmaktadır.

THY Teknik A.Ş.; İstanbul ve Ankara’da yer alan 4 hangarı ve komponent atölyeleri ile 100’den fazla uluslararası müşterisine ağır bakım, motor, APU, iniş takımları vs. hizmeti veren dünyanın önde gelen MRO merkezlerinden biridir. Sahip olduğu SHGM, EASA, JAA ve FAA yetki sertifikaları ve kalite belgeleri ile A’dan Z’ye bakım-onarım ve modifikasyon hizmeti veren THY Teknik A.Ş., kurduğu 5 yeni iştirakle istikrarlı büyümesine devam etmektedir. Dünyanın en çok tercih edilen ilk 5 MRO şirketinden biri olmayı hedefleyen THY Teknik A.Ş. İstanbul’da geniş ve dar gövdeli uçaklar için 2 büyük hangarı, 1 VIP ve hafif uçaklar hangarı; Ankara’da 1 dar gövdeli uçak hangarı ile iş ortaklarına, hava yollarına ve finans kuruluşlarına müşteri odaklı bakım hizmeti vermektedir.

Turkish Technic, 80 yıllık deneyimi ve 3.000’den fazla nitelikli çalışanıyla müşterilerine entegre bir bakım ve onarım merkezi olmanın avantajlarını sunmaktadır.