Genpa İş Süreçleri ve Kurumsal Kaynak Planlamasını eBA ile Yönetiyor!

 • Şirket Profili

  genpa-01 Sektör: Telekomünikasyon Lokasyon: İstanbul

  Müşteri Görüşü

  Uygulama alt yapı kurulumu, LDAP entegrasyonu olarak kolay ve yönetilebilir bir yapıya sahip olmasından kaynaklı yaklaşık 1 haftalık süreç sonuda iç kaynaklar süreç geliştirebilir konuma geldi.
  Author's imageÖzalp Ahmet TIK,Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kıdemli Müdürü
 • eBA – Genpa Başarı Hikayesi

  Kurumunuz Hakkında

  1965 yılından günümüze Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan grubun 1978 yılında ticari faaliyete başlayan şirketi GENPA, 1993 yılında GSM teknolojisinin Türkiye’ye gelişi ile iletişim dünyasına da kapılarını açmıştır. Teknolojik ürün, hizmet ve yeniliklerin yayılımını sağlamada öncü olarak hareket eden GENPA Telekomünikasyon, ERDEM GRUP’un lider kuruluşu olmuştur. GENPA; Türkiye distribütörü olduğu Samsung cep telefonu, tablet ve aksesuarlarının; LG, General Mobile, HTC , Sony, Vestel, Casper, Alcatel, Microsoft, Lenovo, Asus, ZTE, Huawei, Nokia ve Turkcell marka cep telefonu ve tabletlerin toptan ve perakende satış ve dağıtımının yanı sıra Turkcell işbirliğiyle Apple iPhone cep telefonu, iPad ve aksesuarlarının toptan ve perakende satış, dağıtım ve teknik servis hizmetini vermektedir. Turkcell distribütörü olarak Turkcell kampanya telefonlarının dağıtımı, Turkcell kontör satışı, SIM Kart ve Yedek SIM Kart satışı hizmetini de vermektedir. Ayrıca, Avrupa’nın önemli aksesuar markası olan Cellular Line’ın da Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.

  Problem

  Şirket içerisindeki süreçlerin birbirleri ile olan etkileşiminde yaşanan aksaklıklar, bir sürecin kurumsal kaynak planlama uygulamalarında yaşam döngüsünü geliştirmenin yüksek maliyetleri, uzak ofisler arasında iletişim esnekliği açısından yaşanan sorunlar, dünyanın dijital işleyişe doğru yönelen iş yapma trendleri sebebiyle bir BPM yani iş süreçlerin yönetim uygulamasının kullanılma ihtiyacı doğdu.  eBA’nın tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri kurumsal kaynak planlama üzerinden yapılacak olan bir sürecin hayata geçirilme maliyetinin dörtte bire indirme durumunun matematiksel olarak kanıtlanmış olmasıydı. Tabi görsel bir tasarım aracına sahip olması,  görsel olmasının yanısıra arka planda kod yazmak için bir ortamının bulunması entegrasyon için bir API içermesi, web tabanlı olması ürünün tercih edilmesinde önemli rol oynadı.

  Çözüm

  Bimser’in çözümünü tercih sebepleri;
  • % 100 Türk Sermayesine sahip bir şirket olması,
  • Sistem alt yapısı anlamında az kaynağa ihtiyaç duyarak yönetilebilmesi
  • Kullanıcı dostu ara yüzlere sahip olması,
  • Rakiplerine oranla çok daha anlaşılır menüler içermesi,
  • Kolay ve anlaşılır tasarım yapısına sahip olması,
  • Tasarımında kod kullanımının minumum seviyelerde olması,
  • Bimser firmasının hizmet kalitesinin yüksek olması,
  • Bimser firmasının çözüm odaklı yaklaşımları,
  • Uygulamanın çok yaygın olarak Türkiye’nin en büyük şirketleri tarafından kullanılması,
  • Gerçekleştirilen projeler bağlamında atanmış olan Bimser proje yöneticsinin hem teknik hem iş etiğinin çok yüksek değerlerde olması.

  Tecrübeleriniz

  Bimser’in eBA çözümüne referanslar vasıtası ile ulaşıldı. Kuvvetli referansların yapmış oldukları yorumları ürüne ilk bakış açısının gelişiminde önemli rol oynadı. Projenin kuruma en büyük katkısı dijitalleşme süreci açısından erken yol alma ve  maliyet etkin yönetim şeklinde oldu. Uygulama alt yapı kurulumu, LDAP entegrasyonu olarak kolay ve yönetilebilir bir yapıya sahip olmasından kaynaklı yaklaşık 1 haftalık süreç sonuda iç kaynaklar süreç geliştirebilir konuma geldi. Bimser proje yöneticisi ilk günden beri hiçbir şekilde iletişimini koparmamasından kaynaklı oluşan kurumsal hafıza ve ilişki seviyesi nedeni ile alınan destek seviyesini mükemmel olarak nitelendirebiliriz. eBA ile tamemen hedeflediğimiz yapıya ulaştık. Uyarlama ekibi gayet efektif idi. Birbirleri ile olan iletişimleri, proje yöneticimizin koordinasyonunda tam zamanlı ve verimli bir proje yapmamızı sağladı.

  Yeni İş Birlikleri

  Bimser Çözüm’ü gönül rahatlığı ile her yerde önerebiliriz.